Blog, Kosmetyka

Sprawdzone metody jak przeciwdziałać rozstępom

Sprawdzone metody jak przeciwdziałać rozstępom


Autor: Ania Wilczak


Rozstępy to poprzeczne różowe paski, które tworzą się na ciele w momencie, gdy następuje jego szybki wzrost i organizm nie nadąża z produkcją kolagenu. Są one nieestetyczne i wiele osób chce je usunąć właśnie z tego względu. Poza wyglądem nie są szkodliwe, ani tym bardziej niebezpieczne.


U kogo najczęściej powstają rozstępy?

Ten problem dotyczy zazwyczaj osoby w wieku dojrzewania lub kobiet w ciąży. W pierwszym przypadku jest to związane z niekiedy gwałtownym przyrostem masy, albo zbyt szybkim wzrostem. Natomiast drugi wynika ze wzrostu brzucha i piersi, dlatego te miejsca są najbardziej narażone. Kiedy zobaczymy zmiany na skórze w postaci pasków, bardzo ważny jest czas reakcji. Jeśli nie zadziałamy od razu, wyblakną i będą ciężkie do usunięcia.

Jak pozbyć się rozstępów?

Możliwości jest wiele, ponieważ bardzo dużo osób boryka się z tym problemem. Na rynku mamy dostępne maści i kremy, możemy także postawić na domowe sposoby, albo zapisać się na zabieg do salonu kosmetycznego. To na co się zdecydujemy zależy od nas, jednak warto zauważyć, że niektóre ze sposobów są mniej lub bardziej skuteczne.

Tak na prawdę miejsce, w którym powstały rozstępy nie jest istotne. W każdym przypadku zaleca się podobne działanie. Jeśli chodzi o domowe sposoby, od których warto zacząć kurację postawmy na regularne peelingi z cukru lub kawy. Taki rodzaj złuszczania naskórka jest najlepszy dla naszego ciała, dodatkowo poprawia krążenia, napina, ujędrnia i uelastycznia skórę.

Po drugie redukujmy przebarwienia maseczkami z dodatkiem cytryny i witaminy E. Sprawi ona, że blizny szybciej staną się mniej widoczne i ujednolicone. W dodatku nakładając tego typu maseczki, wklepujmy kremy i maści dostępne w aptekach, czy drogeriach, które mają w swoim składzie kolagen. To właśnie jego najbardziej w tym momencie potrzebuje nasze ciało.

Wizyta u kosmetyczki

Jeśli jednak wciąż mamy wątpliwości, czy to wystarczy, zdecydujmy się na zabieg u specjalisty, który najlepiej wie co robić. Dobierze odpowiednie preparaty i dzięki nowoczesnym technologiom, zapewne najlepiej poradzi sobie z rozstępami. Bardzo skutecznym zabiegiem jest dermabrazja, mezoterapia, laseroterapia, czy peelingi chemiczne z kwasem glikolowym, czy kwasem TCA. Wszystko zależy od tego jak rozległy jest problem i od jak dawna z nim walczymy.

Dermabrazja i laser są zaawansowanymi technologiami idealnymi na rozstępy, czy blizny. Nie mogą z niej jednak skorzystać osoby opalone lub z ciemną karnacją, ponieważ istnieje ryzyko powstania przebarwień. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to z kolei zabieg autologiczny. Jest on jak najbardziej bezpieczny i sprawdzony przez licznych zadowolonych klientów.

Podsumowując w takich przypadkach musimy szybko reagować, aby nie dopuścić do powiększenia się i utrwalenia rozstępów. Początkowo możemy zaczynać od prostych domowych sposobów, aby w razie nie powodzenia przejść do silniej działających zabiegów. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie usuniemy ich w stu procentach i zawsze pozostanie nam po nich jakiś ślad.


Sprawdź więcej sposobów jak pozbyć się rozstępów.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.