Blog, Kosmetyka

Naturalne sposoby na zdrowe włosy

Naturalne sposoby na zdrowe włosy


Autor: Monika Bojar


Włosy posiada praktycznie każda kobieta. Jednak to, że wyglądają one w nich bardzo ładnie to nie tylko zasługa genów, ale także odpowiedniego dbania o nie.


Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj naturalne sposoby na włosy, czyli wykorzystywanie naturalnych składników do ochrony ich przed zniszczeniami. Lepiej na pewno spróbować najpierw naturalnych sposobów, a potem przejść do chemicznych, ponieważ naturalne rzeczy są lepiej przyswajane przez ludzki organizm i nie ma z nimi tyle problemów.

Naturalne sposoby na zdrowe włosy
1.Czesanie włosów
Jest to może banał, jednak prawdopodobnie nie wszyscy o tym wiedzą, że czesanie włosów 3-4 razy w ciągu dnia pobudzi krążenie w skórze głowy, przez co włosy będą bardziej odżywione

2. Maseczki na włosy
Maseczki na włosy przygotowane z naturalnych składników sprawdzą się idealnie, jeśli ma ktoś problem z jakością włosów. Poniżej znajdują się dwa przepisy na naturalną maseczkę, jednak warto spróbować każdego rodzaju i zobaczyć po jakich składników włosy są w najlepszym stanie:
– maseczka z jajka i piwa,
– olej z kiełków pszenicy i jogurt.

3.Unikanie farbowania i środków chemicznych
Każda kobieta, która farbuje włosy wie, że jest to zabieg, który bardzo mocno na nie wpływa i je niszczy. Jednak bardzo dużo kobiet nie może zrezygnować z farbowania, ponieważ znacznie lepiej czuje się w innym kolorze włosów, niż naturalny. Jeśli nie może ktoś w 100% zrezygnować z farbowania to może zacząć korzystać z maseczek, które opisane są wyżej i dzięki nim uodpornić się na działanie chemikaliów.

4. Działanie zimnej wody
Prysznic pod strumieniem zimnej wody jest dla wielu osób koszmarem. Jednak tak samo jak dużo osób się go boi, tak samo dużo osób zna jego właściwości lecznicze, ponieważ bardzo znacząco pobudza on krążenie, a także orzeźwia całe ciało. Można go wykorzystać do tego żeby mieć zdrowe i mocne włosy.

5. Dieta
Ostatni punkt to na pewno dieta. To co się je ma bardzo duży wpływ na całe działanie organizmu. Tak samo jest z włosami i wiele osób może to zaskoczyć, że dzięki jedzeniu odpowiednich rzeczy będzie można doprowadzić włosy do pięknego wyglądu. W tym celu powinno się jeść produkty, które są bogate w kwas omega 3, kwas foliowy, potas, siarkę i żelazo. Dzięki takim składnikom, które znajdą się w codziennej diecie będzie można doprowadzić włosy do stanu docelowego.

Podsumowując, jest bardzo dużo naturalnych sposobów na zdrowe włosy. Warto wykorzystać każdy rodzaj i zobaczyć, który będzie działał najlepiej, bo każdy człowiek jest inny i na każdego wszystko będzie działało trochę inaczej.


Więcej porad znajdziesz w kategorii: uroda

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.