Moda

Ślub w stylu vintage – zaplanuj to z głową

Ślub w stylu vintage – zaplanuj to z głową

Autor: Barbara Lisowska

Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubny. To ten ekscytujący czas w życiu tak wielu młodych ludzi, kiedy spełniają swoje marzenia o byciu żoną i mężem oraz przeżywają najpiękniejszy dzień w życiu, jakim jest wesele.

 Z pewnością przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęli odpowiednio wcześniej, w dzisiejszych czasach modne bowiem jest, aby ślub miał jakiś motyw przewodni. Trzeba zatem przemyśleć i zaplanować tak wiele aspektów, które stworzą niepowtarzalną oprawę dla tego dnia. 

Ślub w stylu vintage

A może zaplanować swój ślub w stylu vintage? Jak podejść do tego, by wszystko było spójne i piękne? Z pewnością przyda się kilka rad oraz dobrych pomysłów. Po pierwsze, ważne by pojawił się jakiś motyw przewodni, który będzie przewijał się na przykład przez zaproszenia na ślub i oprawę wizualną przyjęcia.

Warto wybrać jakieś kwiaty, mogą to być na przykład róże lub piwonie, a następnie zamówić zaproszenia z odpowiednią grafiką. Niech te same kwiaty pojawią się potem na stołach i w bukiecie panny młodej oraz świadkowej, oraz w butonierce przy garniturze pana młodego. Motyw kwiatowy jest bardzo często wykorzystywany na takich elementach jak kartki ślubne, winietki na stół, etykiety na alkohol, ozdoby przy słodkim stole.

Stylizacja panny młodej

Jeżeli para młoda decyduje się na oprawę wizualną ślubu w stylu vintage, z wykorzystaniem kwiatów i innych motywów roślinnych, również oni sami powinni przemycić jakiś drobny akcent tego stylu do swojego wizerunku. W przypadku panny młodej to szczególnie ważne, bo to przecież na nią będzie zwrócona największa  uwaga.

Suknie w stylu vintage i pasująca do niej biżuteria ślubna, powinny być uzupełnione odpowiednią fryzurą oraz butami. To bardzo lubiany styl wśród panien młodych,  wiele salonów mody ślubnej ma duży wybór sukienek stylizowanych na vintage, zatem nie będzie problemu z jej zakupem.

Para młoda powinna również postarać się o wynajęcie retro samochodu, który będzie fantastycznie współgrał z ich wizerunkiem. Oczywiście samochód powinien być odpowiednio przystrojony, najlepiej znów z wykorzystaniem tego samego motywu kwiatowego. Dbając nawet o takie drobne szczegóły, tworzy się spójną i piękną oprawę wizualną całego przyjęcia.


Polecamy również piękne, ręcznie robione kartki ślubne 

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz