Kosmetyka

Korekcja powiek

Korekcja powiek

Autor: Maciej Kowalski

Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez chirurgię plastyczną jest korekcja powiek. Zabieg ten wykonuje się w celu podniesienia opadającej górnej powieki oraz do wyeliminowania tak zwanych worków pod oczami.

Najczęściej na zabieg korekcji powiek decydują się osoby po trzydziestym piątym roku życia, jednak zdarzają się również młode osoby, które zostały genetycznie obdarowane dość mocno opadającą powieką i pragną to zmienić. Efekty uzyskane za pomocą zabiegu utrzymują się przez kilka lat, więc nie wymaga on drogiego i systematycznego powtarzania. Nie jest to jednak efekt, który utrzyma się przez całe życie. Wraz z postępującymi, naturalnymi procesami starzenia się naszego organizmu znów pojawi się problem opadającej powieki, która coraz silniej będzie napierała na oko ograniczając widoczność. W takim przypadku warto zdecydować się na powtórzenie zabiegu.

Wykonanie korekcji powieki warto powierzyć dla dobrego i znanego chirurga plastycznego, aby uniknąć wystąpienia powikłań. U doświadczonych chirurgów plastycznych powikłania u pacjentów zdarzają się bardzo rzadko. W razie występowania jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się telefonicznie z chirurgiem plastycznym. Klinika w której wykonywaliście zabieg powinna udostępnić wam numer telefonu komórkowego bezpośrednio do chirurga plastycznego, który wykonywał zabieg.

Przed wykonaniem zabiegu dla pacjenta podaje się znieczulenie miejscowe. Czas trwania zabiegu to około jednej do trzech godzin, w zależności od zakresu wykonywanej operacji. Po przeprowadzonym zabiegu bardzo często pojawiają się obrzęki oraz zasinienia powieki, które na szczęście mijają po siedmiu lub czternastu dniach od wykonania zabiegu. Zakładane są również szwy, które najczęściej są zdejmowane po siedmiu dniach od operacji. W pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu można zauważyć nadmierne łzawienie oraz wrażliwość na światło. Najczęściej w okolicach dziesiątego dnia po operacji pacjenci zaczynają powracać do prowadzenia normalnego trybu życia. Kobiety mogą nawet zacząć stosować lekki makijaż oka. Zabrania się jednak uprawiania sportów przez przynajmniej trzy tygodnie od wykonania zabiegu. Warto również pamiętać o nakładaniu okularów przeciwsłonecznych, jeśli planujecie przebywać przez kilka godzin na słońcu. Proces gojenia się blizn operacyjnych jest dosyć długi i najczęściej trwa kilka miesięcy. Po kilku miesiącach wszystkie blizny pooperacyjne zbladną i staną się praktycznie niewidoczne.


Korekcja powiek dla Ciebie

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz