Blog, Piękno i Uroda

5 domowych sposobów na zmarszczki

5 domowych sposobów na zmarszczki


Autor: Wojtek Kozłowski


Starzenie się skóry jest procesem, którego nie można uniknąć. Zmarszczki często są przyczyną ogromnych kompleksów. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym możemy nie tylko spłycić już powstałe nierówności skóry, ale również zmniejszyć tempo powstawania nowych.


Plusem poniżej prezentowanych metod jest nie tylko wysoka skuteczność. To również doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić. Nie każda kobieta może pozwolić sobie na zakup drogich specyfików i kremów.

Odpowiednia dieta

Żadne sposoby na zmarszczki nie będą skuteczne, jeśli nie zadbamy o dietę. To, co spożywamy ma ogromny wpływ na niemal każdy aspekt naszego organizmu. Po pierwsze należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Zaleca się picie nie tylko wody, ale również rozmaitych herbat np. o działaniu detoksykującym. Płyny wypłukują z naszego organizmu toksyny, a także zmniejszają ryzyko powstawania wolnych rodników. Wszystko to przekłada się na wolniejsze starzenia się skóry. Ponadto nasz jadłospis powinien być bogaty w warzywa oraz owoce. Dobrze jest także wprowadzić do codziennej diety ryby, które stanowią źródło kwasów omega-3. Zaleca się ich spożywanie minimum trzy razy w tygodniu. Najważniejsze jest to, aby postawić na produkty, które są źródłem antyoksydantów. Powinny one również dostarczyć nam niezbędnych witamin i minerałów. Z pewnością należy ograniczyć spożywanie fast foodów, nadmiernej ilości tłuszczów, czy też słodyczy. Pamiętajmy, że złe nawyki żywieniowe zawsze odbijają się na naszej skórze. W młodym wieku często pojawiają się wypryski, a nawet trądzik. U dojrzałych kobiet niezdrowe produkty spożywcze mogą przyspieszyć tworzenie się zmarszczek. Ponadto znacznie szybciej się one zagłębiają.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna pobudza krążenie, a także dotlenia wszystkie komórki naszego ciała. Właśnie dlatego do zachowania młodości niezbędny jest ruch. Dobrze jest wziąć pod uwagę ćwiczenia aerobowe. Dzięki nim nie tylko szybciej dostarczymy tlen do skóry twarzy, ale również wzmocnimy serce, a także pozostałe narządy wewnętrzne. Zalecane są wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Oczywiście w miesiącach zimowych uważajmy na jogging w centrum miasta. Wszechobecny smog niszczy nas nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz.

Odstawienie używek

Papierosy to prawdziwy wróg młodości. Niestety używki mogą sprawić, że nasza skóra będzie wyglądać na kilkanaście lat starszą, niż jest w rzeczywistości. Straci ona swój koloryt oraz napięcie. Zmarszczki będą zagłębiać się z zastraszającym tempie. Właśnie dlatego, jeśli zależy nam na młodej i pięknej twarzy, to musimy odstawić wszelkie używki. Nie oznacza to oczywiście tego, że nie możemy okazyjnie napić się alkoholu. Należy jednak zachować zdrowy umiar.

Ochrona przed słońcem

Opalona skóra jest marzeniem wielu kobiet. Właśnie dlatego spędzamy długie godziny na słońcu, czy też na solarium. To wielki błąd. Opalanie przyspiesza tworzenie się zmarszczek. Właśnie dlatego w porze letniej zaleca się stosowanie kremów z filtrem. Jeśli chodzi o solarium, to najlepiej zrezygnować z niego całkowicie lub zasłaniać twarz podczas opalania.

Regularne nawilżanie

Tylko nawilżona i odżywiona skóra dłużej zachowa swoją młodość. Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać maseczkę regenerującą. Możemy przygotować ją samodzielnie, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że nie będzie ona posiadać konserwantów. W sieci znajdziemy wiele przepisów. Dużym zainteresowaniem cieszą się maska przeciwzmarszczkowa z 1 białka jajecznego, 1 łyżki drobno zmielonej marchewki, a także 1 łyżki żelu aloesowego. Po zmieszaniu składników i uzyskaniu odpowiedniej konsystencji wystarczy nałożyć miksturę na twarz. Zmywamy po około 15-30 minutach.


Polecamy również: sposoby na zmarszczki

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.