Piękno i Uroda

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs- jak wybrać odpowiednią stylistkę rzęs?

Wiele kobiet udaje się do salonów kosmetycznych, by skorzystać z takiej możliwości, jednak nie zawsze poprzedzają swoją wizytę gruntownym zapoznaniem się z ofertami specjalistów od rzęs. Osoba wykonująca stylizację musi zadbać nie tylko o satysfakcjonujący efekt, ale także o zdrowie klientki. Na co zwrócić zatem uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego, by potem nie żałować?

Oszczędność nie zawsze popłaca

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs niesie ze sobą ryzyko powikłań, o ile jest nieodpowiednio przeprowadzony. Nie można przejść obojętnie obok braku higieny w miejscu pracy, wielokrotnego używania materiałów jednorazowych oraz niedezynfekowanych narzędzi, ponieważ ich użycie grozi poważnymi infekcjami oka. Podobnie niebezpieczne jest noszenie słabej jakości rzęs, które zostały zaaplikowane za pomocą kleju z wątpliwego źródła. Jak w takim razie sprawdzić, czy nie ma się do czynienia z salonem kosmetycznym, dla którego oszczędność to główna zasada prowadzenia biznesu? Pomocne mogą być oczywiście komentarze znalezione w Internecie, ale także niepokojąco niskie ceny widniejące w ofercie gabinetów powinny skłonić do refleksji. Dobry sprzęt, jego sterylizacja i porządne materiały kosztują, stąd bardzo tanie usługi niekoniecznie są w stanie zagwarantować oczekiwany rezultat.

Sztuka wymaga dowodów

Stylistka rzęs, podobnie jak fryzjer czy grafik, powinna posiadać własne portfolio. Zdjęcia prac są nieocenioną pomocą przy podejmowaniu decyzji. Klientka ma przecież pewne wyobrażenia o tym, jak jej rzęsy mają wyglądać po zabiegu. Dlatego ważne jest, by wybrać taką osobę, która może te oczekiwania spełnić. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy stylistka może pochwalić się ukończonymi szkoleniami i kursami. Lepiej mieć pewność, że nie czerpie wiedzy o stylizacji rzęs np. z kanału na YouTube lub z eksperymentów na klientkach. 

Szczery doradca

Profesjonalizm gabinetu kosmetycznego poznaje się również poprzez umiejętność mówienia w nim „nie”, wtedy kiedy zabieg jest dla klienta niebezpieczny (np. alergia, zły stan naturalnych rzęs) albo wybrana przez niego metoda stylizacji prędzej oszpeci, aniżeli podkreśli urodę. Nie każdy kształt oka będzie prezentował się dobrze z rzęsami typu Russian Volume, a dla niektórych metoda 1:1 będzie właściwie niewidoczna- stylistka powinna umieć doradzić i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Każdej specjalistce zależy na tym, by efekt, który osiąga został pozytywnie przyjęty zarówno przez klienta, ale także i przez nią samą. Rezultaty jej pracy są w końcu potwierdzeniem długo zdobywanych umiejętności i kompetencji.

Kilka wyżej wymienionych wskazówek być może choć trochę ułatwią przyszłym klientkom salonów kosmetycznych dokonanie dobrego wyboru i ustrzeżenie się przed powierzeniem swojego spojrzenia w niepowołane ręce. W trosce o swój wygląd, ale i zdrowie wybór salonu nie powinien być podyktowany wyłącznie bliskim sąsiedztwem gabinetu albo niską ceną usługi.

 

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.