Blog, Moda

Rodzaje fasonów jeansów

Dziś jeans to klasyka modowa, której nie może zabraknąć w twojej garderobie. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o spodnie jeansowe, to istnieją ich różne fasony, których charakterystyka może nam się przydać podczas kupowania swojej wymarzonej pary.

 

Cechy poszczególnych fasonów jeansów

Na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele fasonów jeansów, spośród których możemy wybrać takie, które będą idealnie pasowały do naszej sylwetki. Sprawdźmy, jakie jeansy mamy do wyboru:

Straight – to spodnie, które mają nogawkę prostą na całej długości. Idealnie będą leżały na paniach, które pragną zamaskować zbyt obfite uda oraz wystającą pupę. Z kolei niskie osoby powinny wybrać ten model i zestawić go ze szpilkami, co pięknie wydłuży sylwetkę.

Straight slim – to w ostatnich sezonach jedne z najmodniejszych fasonów spodni. Są dopasowane do sylwetki, posiadają nogawki zwężające się ku dołowi. Świetnie podkreślają pośladki, więc sięgną po nie panie o małej pupie.

Skinny – te spodnie to tzw. druga skóra. Są bardzo dobrze dopasowane do sylwetki, uwydatniając jej kształt. Doskonale leżą, jednak warto pamiętać, że nic się pod nimi nie ukryje. Nie są polecane osobom o szerokich biodrach.

Straight loose – są to jeansy damskie posiadające proste, szerokie nogawki. Powinny je wybierać osoby o bardzo szczupłym dole i nieco bardziej masywniejszej górze, dzięki czemu wyrównują one proporcje ciała.

Bootcut – ten rodzaj jeansów posiada dopasowaną górę spodni i rozszerzające się w dolnej części nogawki. Będą świetnie maskowały zbyt obfitą pupę, wyrównując proporcje. Nie są natomiast polecane osobom niskim, gdyż optycznie skracają ciało.

Flare – czyli popularne dzwony. Te jeansy posiadają nogawki z rozkloszowanym dołem już od wysokości kolan. Świetnie leżą na szczupłych, wysokich osobach lub paniach pragnących ukryć zbyt obfitą pupę. Natomiast niższe osoby powinny zakładać dzwony wyłącznie w połączeniu z butami na obcasie.

Stan spodni

Warto również wspomnieć o tym, że w przypadku jeansów można spotkać się również z oznaczeniami ich stanu, czyli góry, która okala talię. 

High waist – to stan wysoki. Spodnie są zabudowane, zakrywają brzuch i pępek świetnie maskując ewentualne niepożądane fałdki. 

Regular – czyli regularny, jest bardzo wygodny, zakrywa biodra, lecz odsłania pępek.

Low waist – to niski stan, czyli tzw. biodrówki. Pas spodni kończy się na biodrach, odsłania brzuch i pępek.

Wybór odpowiedniej pary jeansów nie powinien być przypadkowy. Decydując się na zakup spodni warto wziąć pod uwagę ich fason oraz stan, gdyż w ten sposób dobierzemy jeansy, które idealnie będą leżały na naszej sylwetce, podkreślając jej atuty i maskując to, co chcemy ukryć. Zamiast więc kierować się aktualną modą, lepiej dobrać jeansy zgodnie z cechami naszej sylwetki, bowiem tylko wtedy będziemy czuć się i wyglądać w nich świetnie.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.