Moda

Jak dobrać torebkę do stroju?

Wybór torebki pasującej do naszego ubrania to nie zawsze prosta sprawa. Często mamy problem, czy lepiej dobrać ją do ubrania, czy butów, albo jaki rodzaj wybrać, aby wyglądać z nią dobrze. Istnieje wiele sposobów dobierania tego rodzaju dodatku do naszych potrzeb i warto czasem skorzystać z tych porad – dzięki temu nasze zakupy będą prostsze, szybsze, a ostatecznie i my będziemy bardziej zadowoleni z wyboru. Na co zatem zwrócić uwagę, aby wybrać idealną torebkę?

1. Dobranie torebki do ubrania – od czego zacząć?

2. Czy warto wybierać torebkę do swojej sylwetki?

3. Jakie kroje na eleganckie wyjście, a jakie na co dzień?

4. Gdzie kupić torebkę marzeń?

Dobranie torebki do ubrania – od czego zacząć?

Jeżeli zależy nam na tym, aby torebka stanowiła dopełnienie ubrania, nie powinniśmy zaczynać od dopasowywania jej do butów. Nie jest to – wbrew pozorom – najważniejsza część naszej stylizacji, chociaż możemy poczynić wyjątek od tej zasady, jeżeli bardzo lubimy te konkretne szpilki czy tenisówki. Najlepiej jednak jest dobierać dodatki do naszego głównego elementu ubrania, czyli najczęściej sukienki, koszuli czy kostiumu. Dzięki temu uzyskamy wrażenie, że całość dopełnia się nawzajem i zamyka w elegancką, sportową czy casualową stylizację, w zależności od tego, na co się zdecydujemy.

Czy warto wybierać torebkę do swojej sylwetki?

Jest to bardzo sensowny sposób na wybranie torebki idealnej. Jeżeli jesteśmy niewielkiego wzrostu, nie powinniśmy korzystać z torebek na długich paskach, ponieważ optycznie jeszcze bardziej „skrócą” naszą sylwetkę. W przypadku pań o dużym biuście ciekawą opcją mogą być np. torebki typu listonoszka, które – przecinając dekolt paskiem – mogą optycznie zmniejszyć nasze walory. Przykłady takich torebek znajdziesz tutaj.

Jakie kroje na eleganckie wyjście, a jakie na co dzień?

Jeżeli szykujemy się na eleganckie przyjęcie, dobrym pomysłem może być rozważenie wybrania niewielkiej torebki, jak np. kopertówka. Dzięki temu nasza stylizacja nie będzie „ciężka”, a my też nie potrzebujemy zwykle zabierać ze sobą wielu rzeczy, jeżeli idziemy na taki event. Wiele ciekawych propozycji kopertówek znajdziemyna https://allegro.pl/kategoria/torebki-kopertowki-261788. Z drugiej strony torebka na co dzień musi być nie tylko ładna, ale także pojemna i po prostu użyteczna do codziennych wojaży czy wyzwań. Wtedy warto zdecydować się na większe modele, z kilkoma przegródkami, które pomieszczą wszystkie przedmioty, jakie musimy na co dzień mieć ze sobą.

Gdzie kupić torebkę marzeń?

Do dyspozycji mamy wiele sklepów, zarówno w stacjonarnych galeriach handlowych, jak i w internecie. W pierwszym przypadku dużym plusem jest możliwość zobaczenia torebki na żywo i sprawdzenia, czy będzie nam ona pasować. Musimy jednak liczyć się z tym, że zapewne zapłacimy więcej – pod tym względem kupowanie przez internet jest korzystniejsze. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzemy, należy pamiętać, aby kupować torebki z dobrej jakości materiałów, najlepiej naturalnych. Powinniśmy zainteresować się wykonaniem i trwałością produktu w pierwszej kolejności, dzięki czemu posłuży nam on przez długie lata i będzie wyglądać wciąż tak samo dobrze. Dopiero gdy jesteśmy pewni, że torebka spełnia nasze wymagania zarówno wizualnie, jak i pod kątem trwałości, możemy spojrzeć na jej markę, chociaż w przypadku topowych producentów zwykle nie musimy martwić się o to, jak produkt został wykonany.

Wybranie takiej torebki, aby pasowała do reszty naszej stylizacji czasem może być wyzwaniem, jeżeli jednak wykażemy się cierpliwością, z pewnością nam się to uda. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, które znacznie ułatwią nam zadanie.

undefined