Moda

5 dodatków, które dodadzą charakteru jesiennej stylizacji

5 dodatków, które dodadzą charakteru jesiennej stylizacji

Autor: Barbara Lisowska

Lato skłania się ku końcowi, a wielkimi krokami zbliża się już jesień. Ten okres przejściowy między porami roku to czas porządków nie tylko w ogrodzie, ale również w garderobie.

 Na kolejną, chłodną, porę roku warto jest ją nieco odświeżyć – a to wcale nie takie trudne! Wystarczy kilka ciekawych dodatków, które dodadzą charakteru jesiennej stylizacji. Oto nasze propozycje:

Czapki ręcznie wykonane

Szydełkowanie i robótki na drutach nie tylko wracają do łask, ale też stają się bardzo popularne – tak jak i modne stają się czapki na drutach.. Odświeżając jesienną garderobę warto więc rozejrzeć się za nimi. Wraz ze wzrostem popularności tych dodatków pojawia się coraz więcej ciekawych wzorów i zestawień kolorystycznych, które będą „wisienką na torcie” jesiennej stylizacji.

Getry

Getry, czyli ocieplacze na łydki – również wykonywane na drutach to hit sezonu! Pasują zarówno do spódnic i sukienek, jak i do spodni. Spełniają rolę nie tylko estetyczną, ale również świetnie grzeją w chłodne, jesienne poranki i wieczory.

Ocieplacze na nadgarstki

Jednym z najbardziej oryginalnych dodatków jesiennych stylizacji są ocieplacze na nadgarstki. Są idealne na chłodniejsze dni, gdy jeszcze jest zbyt ciepło na grube zimowe kurtki. Warto poszukać tych, wykonanych ręcznie, ze względu na ciekawe i oryginalne wzory.

Kapelusze tylko u modystki

Tradycyjnie, wyrobem kapeluszy zajmowały się kiedyś modystki. Teraz również można znaleźć małe sklepiki, na zapleczu których modystki mają swoje pracownie, ale jest ich stosunkowo niewiele. Jeśli jednak zauważycie taką perełkę, warto zajrzeć do środka i poprzymierzać kilka fasonów. Kapelusze to dodatki, które świetnie sprawdzą się zarówno w stylizacji eleganckiej, jak i codziennej.

Berety nie takie strasze

Moda na berety, które nie zawsze cieszą się dobrą opinią, również powraca i nie należy obawiać się tego dodatku! Warto poeksperymentować z kolorami i dodać stylizacji odrobinę luzu!


Polecamy modne czapki na drutach

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.