Moda

Aranżacja ślubu w stylu vintage

Aranżacja ślubu w stylu vintage

Autor: Barbara Lisowska

Organizacja wesela wbrew pozorom nie jest tak prostym zadaniem. 

Bardzo wiele przyszłych par młodych ma z tym ogromny problem, w szczególności jeżeli na uroczystość zaproszonych jest wiele gości.

Ponadto dodatkową trudnością może okazać się fakt, iż lub oraz wesele mają być urządzone w konkretnym stylu. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest styl vintage. Zatem czym dokładnie się charakteryzuje?

Styl vintage coraz bardziej popularny

Obecnie wesela w stylu vintage są coraz chętniej aranżowane. Warto pamiętać, iż wspomniany styl to nic innego jak moda, która nawiązuje do poprzednich epok. Odwzorowuje oraz czerpie inspiracje z szafy naszej babci, jak również naszej prababci.

Cechą charakterystyczną tego stylu są między innymi długie, powłóczyste suknie. Nie możemy zapominać także o tym, iż są to bardzo proste modele. Istotne jest także odpowiednie nakrycie głowy. Może to być długi welon lub też wianek z kwiatów.

Atrakcyjne kartki hand made

Styl vintage powinien zagościć nie tylko w ubiorach pary młodej. Bardzo ważne są także różnego rodzaju dodatki. Doskonałym pomysłem są kartki ślubne wykonane ręcznie właśnie w takim stylu. Aby dobrać odpowiednie ozdoby, powinniśmy przede wszystkim użyć do aranżacji takiej kartki dużo koronki. Wspaniale sprawdzi się nie tylko ozdoba w kolorze białym, ale także w kolorze ecru.

Styl vintage w ostatnim czasie powraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie wesela właśnie w takim stylu. Warto pamiętać, iż jest to ponadczasowy styl, który idealnie sprawdzi się na każdym weselu. Wbrew pozorom urządzenie przyjęcia właśnie w stylu vintage nie jest zbyt trudne.

Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele inspiracji w różnego rodzaju czasopismach ślubnych oraz w internecie. Doskonałym źródłem pomysłów mogą być stare zdjęcia naszej babci lub też prababci, które doskonale oddają klimat vintage.


Polecamy piękne kartki ślubne ręznie robione

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz