Użytkownik:
Hasło:
 
Nie pamiętasz hasła?

lub

Zaloguj przez Facebook
Wpisz nazwę sklepu
Województwo
dolnośląskie
kujawsko-pomorskie
lubelskie
lubuskie
łódzkie
małopolskie
mazowieckie
opolskie
podkarpackie
podlaskie
pomorskie
śląskie
świętokrzyskie
warmińsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
lub
Wpisz miejscowość:
Asortyment
ubrania damskie
ubrania męskie
ubrania dziecięce
zabawki
buty
książki
akcesoria
inne
Cena
0 - 20 zł
21 - 50 zł
51 - 100 zł
100 zł +


Fenomen Blogerek

Dodano: 2014-12-03 20:56:06Autor: Sylwia

Ten fenomen w świecie mody pojawił się kilka lat temu. Dziś street fashion i blogi modowe to standard. Skąd się wzięły blogerki, nazywane inaczej szafiarkami?

Pierwszą szafiarka była Amerykanka Cory Kennedy. To ona jako pierwsza wpadła na pomysł, żeby prezentować w Internecie swoje stylizacje. W roku 2007 powstał pierwszy blog modowy w Polsce Szafa Sztywniary i właśnie przy tym blogu po raz pierwszy użyto nazwy szafiarka. Dwa lata później było już około 200 blogów, a dziś jest ich nieskończona ilość i cały czas rośnie.

Nazwa szafiarka pochodzi od słowa szafa. Autorka bloga Szafa Sztywniarywymyśliła je, bo brakowało jej słowa określającego dziewczyn, które tworzą blogi ze stylizacjami modowymi.

Podążając za nowym trendem, dziewczyny zaczęły przeczesywać lumpeksy i szafy babć, allegro i butiki. Ważne było, aby strój był oryginalny, niecodzienny. Dziś najbardziej popularne blogerki noszą ubrania najlepszych projektantów, są zapraszane na pokazy mody. Dobrze prowadzony blog może być przepustką do świata celebrytów i telewizji. Tak właśnie stało się w przypadku Jessici Mercedes, Macademiangirl, czy Maffashion.

Poza zaproszeniami na pokazy mody, wywiady i imprezy, najlepsze szafiarki potrafią na blogach zarabiać. I to całkiem nieźle. Jeżeli dziewczyna zyska popularność, oferty reklamowa rosną jak grzyby po deszczu. Często firmy oferują swoje produkty, np. kosmetyki po to, żeby blogerka pokazała, że właśnie ten kosmetyka ostatnio używała. Szafiarki, które mają pomysł na siebie, swój styl i potrafią rozsądnie wybierając oferty reklamodawców, zachodzą daleko.

Blogerki są zapraszane na największe wydarzenia o tematyce modowej na całym świecie. Mają przewagę przed innymi mediami, ponieważ jako pierwsza udostępniają informacje i relacje w sieci. Instagram, Facebook, Twitter i oczywiście blog. Bywa, że zdjęcia są dodawane na bieżąco. W roku 2003 blogerzy zostali zaproszeni na New York Fashion Week po raz pierwszy. W 2008 r. blogerki usiadły w drugim rzędzie na najbardziej prestiżowym pokazie mody. Zwykle było to miejsce zarezerwowane dla projektantów, największych magazynów mody i celebrytów. Był do przełom, od tej pory blogerki zaczęto traktować poważnie.

Mogłoby się wydawać, że najbardziej popularne szafiarki noszą ubrania za kilka tysięcy złotych i gardzą lumpeksami. Wprost przeciwnie! Macademiangirl przyznaje, że 90% jej ubrań pochodzi z second-handów, a Maffashion powiedziała, że nie podąża za trendami i łączy odzież używaną z ciuchami z sieciówek i butików internetowych.

Zatem wyruszamy na łowy po ciucholandach z Modaland.pl!

Skomentuj

 

Foto:

http://www.macademiangirl.com/

http://www.jemerced.com/ 

http://madamejulietta.blogspot.com/