Użytkownik:
Hasło:
 
Nie pamiętasz hasła?

lub

Zaloguj przez Facebook
Wpisz nazwę sklepu
Województwo
dolnośląskie
kujawsko-pomorskie
lubelskie
lubuskie
łódzkie
małopolskie
mazowieckie
opolskie
podkarpackie
podlaskie
pomorskie
śląskie
świętokrzyskie
warmińsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
lub
Wpisz miejscowość:
Asortyment
ubrania damskie
ubrania męskie
ubrania dziecięce
zabawki
buty
książki
akcesoria
inne
Cena
0 - 20 zł
21 - 50 zł
51 - 100 zł
100 zł +


Wywiad z MODNE FRELE

Dodano: 2014-09-06 13:37:21Autor: Martyna

W blogosferze można znaleźć różne blogi modowe i szafiarskie. Niewielu z  ich autorów pisze jednak na tematy związane z ubraniami jedynie przy okazji mówienia o czymś innym, a takich, którym przyświeca idea zainteresowania "publiki" regionem, z którym są związani prawie nie ma. Jednymi z wyjątków potwierdzających tę regułę są Julita i Natalia z bloga modnefrele.blogspot.com. Czytając ich bloga nie tylko poznacie co nieco śląskiej mowy, ale i dowiecie się dlaczego warto odwiedzić Górny Śląsk. Przy okazji jednak pozachwycacie się sporą dawką ciekawych i oryginalnych stylizacji, bo modę Julita i Natalia lubią bardzo. Poznajcie więc Modne Frele!

 

Skąd taka a nie inna nazwa Waszego bloga?

Frela to po śląsku po prostu dziewczyna, a że postanowiłyśmy, że chcemy, żeby blog był mocno związany z tym regionem i dotyczył też mody, wybrałyśmy właśnie to słowo. Stąd Modne Frele.

 

Czy chcecie, żeby Wasi czytelnicy widzieli Was w roli osób, których celem jest popularyzowanie Górnego Śląska jako regionu turystycznego i miejsca wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych?

Nasz region i kultura są dla nas bardzo ważne, a że wiemy, że niektórzy nie mają czasu/chęci, żeby szukać fajnych wydarzeń kulturalnych, popularyzujemy je, opisujemy, relacjonujemy. Wiele osób postrzega Śląsk jako region brudny, pełen kopalni, przemysłu ciężkiego – bardzo stereotypowe myślenie. I jakże niezgodne z prawdą.

 

Kto robi Wam zdjęcia? Czy robicie je sobie same (nawzajem)?

Robimy sobie nawzajem albo robi je facet Rudej.

 

Czytając Waszego bloga, nie da się nie zauważyć Waszej sympatii do lumpeksów. W czym tkwią jej źródła? Czy jesteście jednymi z tych kobiet, które zgadzają się z tezą, że nie trzeba kupować ubrań jedynie w firmowych sklepach, żeby wyglądać dobrze?

Jesteśmy lumpeksoholiczkami! Uwielbiamy sznupać (czyli grzebać) w second-handach, bo co to za satysfakcja – kupić ciuch w sieciówce, który może mieć każdy? A w lumpeksach naprawdę zdarzają się perełki – zadowolenie z siebie, oszczędność. Same plusy. I właśnie na blogu staramy się udowodnić, że da się stworzyć fajne zestawy z samych lumpeksowych łowów.

 

Skąd czerpiecie inspiracje?

Odpowiedź nie będzie oryginalna – inspiracji dostarcza ulica, inne blogi modowe, takie strony jak Pinterest (Ruda jest uzależniona), magazyny modowe.

 

Czy jest jakaś sławna osoba, której styl podoba Wam się szczególnie? A może jest to któraś z blogerek?

Największą inspiracją jest chyba Monika Brodka! Jeśli chodzi o blogerki, to Ebba Zingmark (oczywiście to faworytka Rudej ze względu na piękny kolor włosów), Bleubird – wprawdzie nie jest to blog modowy, ale niesamowicie inspirujący! Z polskich blogerek Szafa Sztywniary, StyleDigger, Pani Mruk.

 

Wasze must - have , czyli coś, co absolutnie musicie mieć w szafie (lub w walizce) zawsze i wszędzie, bo mając je, będziecie wiedzieć, że będziecie dobrze wyglądać bez względu na okazję, to...?

Dla Blond Freli basicowe ubrania typu biały T-shirt, top, jeansy, delikatne dodatki, no i dobre jakościowo buty.

Ruda Frela musi mieć w szafie biały T-shirt, czarne jeansy, kapelusz, trampki, kolorowe dodatki.

 

Który dodatek jest według Was najważniejszy? Bez jakiego czujecie się jak bez ręki?

Dla Blond Freli to zegarek i delikatne dodatki, np. bransoletki. Ruda woli więcej koloru – naszyjniki, dużo bransoletek.

 

Czy jest jakaś rzecz, której nigdy, przenigdy byście nie założyły?

Białe kozaczki… ;) Jest tego mnóstwo – szpilki na co dzień, spódnica z baskinką wyzywające ubrania… Generalnie jak ktoś śledzi nasz blog, to wie, że nie prezentujemy eleganckich zestawów. Stawiamy na ogromny luz, Blond Frela stawia na minimalizm, a Ruda na styl „na kloszarda”.

 

Wasze plany na najbliższe tygodnie - te blogowe i te osobiste...?

Ruszamy na blogu z cyklem lumpeksowym, ludzie chcą wiedzieć, które second-handy warto odwiedzić w poszczególnych śląskich miastach. Pomożemy.

Osobiste plany? Są osobiste… ;)

Skomentuj