1

Temat: Drugie życie Twoich ubrań

Szukasz jednej rzeczy w szafie 15 minut? Wyjmujesz z szafy pogniecione ubrania? Nadeszło lato, więc pora na porządki w garderobie!

Twoja szafa

Ponoć nosimy tylko 20 procent naszych ubrań, a regularną selekcję ubrań powinno się robić raz na pół roku. Przeważnie nie ma na to czasu, ale to dość istotne. Po pierwsze stare ciuchy mógłby nosić ktoś potrzebujący, a po drugie — w Twojej szafie jest ciasno, a to nie jest dobre dla Twoich ubrań. Wybierz rzeczy, których nie nosiłaś od dwóch lat. Prawdopodobnie nie będziesz już ich nosić. Wysprzątaj półki i kup woreczek zapachowy. Dobrym pomysłem jest przechowywanie świeczek zapachowych w szafie. Nie trzeba wtedy kupować dodatkowych zapachów. Ubrania, które układa się na półkach, to takie jak: swetry, bluzki i koszulki, bluzy, spodnie (dżinsy, sportowe, legginsy), długie suknie. Na wieszaki wiesza się: bluzki koszulowe i koszule, spodnie i spódnice, sukienki, spodnie (materiałowe), kurtki, marynarki, żakiety i płaszcze. Dla osób konsekwentnych i pedantycznych, istnieje propozycja, aby ułożyć rzeczy od najjaśniejszych do najciemniejszych, a także zrobić podział na długi i krótki rękaw. Zawsze układa się od lewej do prawej strony. Ten pomysł jest jednak niepraktyczny, ponieważ utrudnia znalezienie konkretnej rzeczy (np. chcąc wyjąć czarną bluzkę, która leży z kilkoma innymi czarnymi bluzkami, wyjściem jest szukanie za pomocą dotyku). Kolejnym patentem jest segregowanie ubrań według pór roku. Z przodu układaj ubrania, które będziesz zakładać najczęściej o obecnej porze roku. Następnie powinno się układać według rodzaju (bluzki, spodnie itd.), a także koloru.

Prawdopodobnie nie znaczy nigdy

Po selekcji ubrań, należy odłożyć do wyrzucenia rzeczy zniszczone, przetarte itp. Te, które są dobrej jakości, ale nie są już modne, bądź po prostu już Ci się nie podobają rozłóż sobie na łóżku i zastanów się, co można zrobić z tych rzeczy. Dobrze też zrobić też porządek z biżuterią i akcesoriami. Okaże się, że stare koraliki świetnie będą wyglądały na kołnierzyku nudnej koszuli, a ćwieki z nienoszonego paska nadają się na udekorowanie swetra. Jeżeli masz więcej pomysłów, warto udać się do pasmanterii, w której można kupić różnorodne elementy Twoich nowych starych ubrań. Można też udać się do ciucholandu i kupić coś w celu przerobienia. Na przykład  dżinsy można wykorzystać na wiele sposobów: torebka, segregator biżuterii, obicie butów, fartuch, portmonetka itd. Nie niszcząc ubrań także można zyskać nową odsłonę danej rzeczy. Męska koszula przyda się jako sukienka, a bluzka z długimi rękawami może być spódnicą. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Kolejną propozycją jest farbowanie. Latem modne było wybielanie szortów od dołu. Jest to nieskomplikowane i świetnie wygląda. Można też kupić farby do materiałów. Nie trzeba talentu plastycznego, żeby ciekawie ufarbować t-shirt, czy spodnie. Wystarczy zgnieść i zawinąć sznurkiem daną koszulkę, a potem zanurzyć w wybranych kolorach. Wynik można zobaczyć po chwili. Dla bardziej wybrednych kobiet, ale także dla umiejących szyć, istnieje propozycja przerabiania ubrań, przeszywanie, doszywanie itd. Z koronkowej bluzki i nieciekawej sukienki można stworzyć coś pięknego. Góra sukienki będzie stworzona z bluzki, a od wysokości biustu należy doszyć sukienkę. Pochwały należą się dla osoby, która wymyśliła sandałki z japonek za pomocą apaszki. Apaszkę należy przeciąć wzdłuż na pół, później zawinąć wokół pasków i owinąć wokół kostki. Bez użycia igły, nitki, a nawet kleju zyskujemy zupełnie nowe buty. Te i wiele innych pomysłów można znaleźć wpisując w Google skrót DIY (Do it yourself).

Z powodu recyklingu ubrań napisaliśmy, że rzeczy, które odłożyłaś, prawdopodobnie nie będziesz nosić. Prawdopodobnie nie znaczy nigdy.

http://oi58.tinypic.com/il90sl.jpg
Bibliografia: I. Jabłonowska „Ubierz się stylowo i modnie w uśmiech”, A. Turner „Perfekcyjna pani domu”

2

Odp: Drugie życie Twoich ubrań

In my opinion you are mistaken. Let's discuss. Write to me in PM, we will communicate.

http://daiting.webcam

3

Odp: Drugie życie Twoich ubrań

Absolutely with you it agree. In it something is and it is excellent idea. I support you.

4

Odp: Drugie życie Twoich ubrań

What words...

I recommend this free expert advisor for successful business

5

Odp: Drugie życie Twoich ubrań

I recommend to you to come for a site where there is a lot of information on a theme interesting you.

I recommend using this mt5 expert advisor for reliable trading

6

Odp: Drugie życie Twoich ubrań

I think, that you are not right. I am assured. I can defend the position. Write to me in PM, we will communicate.