Regulamin Ogólny Forum Modaland.pl
Redakcja portalu Modaland.pl nie ponosi odpowiedzialności oraz nie identyfikuje się z treściami zamieszczonymi i publikowanymi na forum przez naszych Użytkowników. Są to opinie wyrażane nie związane z redakcją i stanowią wyrażenie ich osobistych światopoglądów, recenzji i opinii. Jeśli wypowiedzi użytkowników forum Modaland łamią prawo, dobry obyczaj lub regulamin forum posty zostaną zweryfikowane lub usunięte przez moderatora niezwłocznie po uprzednim zgłoszeniu takich treści do moderacji. Redakcja portalu nie ponosi także odpowiedzialności za sprzedaż, wymianę ubrań między użytkownikami forum.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem!

PODSTAWOWE ZASADY UŻYTKOWANIA FORUM

I. Wątki dodajemy tylko w odpowiednich sekcjach forum. Wątki, które zostaną umieszczone w niewłaściwym miejscu zostaną usunięte lub przeniesion
e przez moderatora forum. Tematyka danego wątku powinna być zgodna z tematyka działu na którym dodajemy post. II. Nie używamy obcych znaków w tematach wątków jak również w słowach używanych w postach. Są to znaki: *&^%$@!. Zakazane jest także używanie myślników, spacji zanieczyszczających słowa.
III. Nie piszemy postów ani wątków z CAPS LOCKIEM, czyli wielkimi literami. Możemy używać CAPS LOCKA jedynie do PODKREŚLENIA fragmentu swojej wypowiedzi.
IV. Nie reklamujemy się na forum oraz nie prowadzimy sprzedaży. Forum nie służy użytkowników do zareklamowania swoich sklepów/produktów/stron internetowych, a jedynie do wymiany informacji i opinii. Notoryczne zamieszczanie ogłoszeń będzie skutkować czasowa lub trwałą blokada dostępu do forum. Informacje mające charakter reklamowy lub promocyjny dodawane przez użytkownika bez zgody administratora są natychmiast usuwane.
V. Na forum wypowiadamy się w sposób kulturalny. Nie dodajemy postów o treściach wulgarnych oraz z agresywnym wydźwiękiem. Odnoś się do innych użytkowników forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści będą (w tym grafika i avatary) usuwane. Za nieodpowiednie zachowanie na forum grozi czasowa lub trwała blokada dostępu do forum.
VI. Niedozwolone jest umieszczanie na forum treści niezgodnych z prawem. Nie akceptujemy pytań i porad dotyczących czynności zabronionych polskim prawem, a w szczególności:
a) przyczyniających się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.),
b) zawierających wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.),
c) obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego),
d) obrażających inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 -196 Kodeksu karnego),
e) propagujących alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.),
f) propagujących środki odurzające, narkotyki (art. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.),
g) zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego),
h) zawierających treści pornograficzne.
VII. Spam na forum jest kategorycznie zabroniony. Wypowiedzi stanowiące spam, w tym zawierające odnośniki do stron internetowych, będą usuwane bez ostrzeżenia. Nie dodajemy także powtarzających się wątków oraz postów. W przypadku wiadomości typu spam będzie stosowana czasowa lub trwała blokada dostępu do forum.
VIII. Sankcje jakie grożą za niestosowanie się do regulaminu forum Modaland:
 Za nieprzestrzeganie zasad zawartych w regulaminie grozi czasowa blokada dostępu do forum. Długość trwania blokady ustalana jest indywidualnie przez moderatorki.
 Ignorowanie powtarzających się ostrzeżeń od moderatora oraz notoryczne łamanie regulaminu forum może prowadzić do trwałej blokady dostępu do forum.
IX. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć, treści i utworów stanowiących własność użytkownika forum bez zgody pisemnej jest zabronione i stanowi przestępstwo. Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych u nas treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1).
X. Właściciel – Moderator nie ponosi żadnej odpowiedzialności cywilnej, karnej i administracyjnej, za korzystanie przez użytkowników z forum w sposób sprzeczny z zaleceniami regulaminu.
XI. Moderator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian i modyfikacji niniejszego regulaminu. O wszystkich zmianach będzie powiadamiał w tym temacie.
XII. Pisząc post każdy użytkownik potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszego regulaminu i akceptuje wszystkie jego postanowienia.